Spotkanie - LITEX

Email Drukuj PDF

Podczas spotkania Prezes Izby p. Tomasz Adamek wręczył wybranym przedsiębiorcom podziękowania za bezinteresowne wsparcie, udzielone Izbie Przemysłowo - Handlowej Południowej Wielkopolski z okazji Jubileuszu 25-lecia utworzenia i działalności, z wyrazami wdzięczności za życzliwość i zaangażowanie.

Uczestnikom przedstawione zostały również możliwości wykorzystania wsparcia z unijnych środków finansowych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na działania związane z ochroną własności przemysłowej, z dostępem do rynku kapitałowego oraz z promocją marek produktowych.

Sponsorem i gospodarzem spotkania było przedsiębiorstwo LITEX PROMO Sp .z o.o. wchodząca w skład Grupy Kapitałowej LUBAWA. Nieprzerwanie, Litex Promo - wiodący producent nośników reklamowych oraz Miranda - producent tkanin oraz dzianin poliestrowych, poliamidowych i mieszanych, stanowią motor napędowy całej Grupy. Największy, bowiem udział w wynikach finansowych Grupy Kapitałowej ma segment nośników reklam oraz tkanin.

Litex Promo jest jednym z wiodących producentów w branży nośników reklamowych. Do niemal 1,5 tys. klientów zaliczają się potentaci rynkowi tacy jak Coca-Cola, MacDonalds, Carlsberg, Heineken, Unilever, SabMiller i Pepsico, którzy zaopatrują się w wielkogabarytowe nośniki reklamy zewnętrznej. Są to parasole i banery reklamowe, poszycia namiotów, flagi oraz markizy.

 

Tym, co wpływa na jej przewagę konkurencyjną jest fakt, iż cały proces produkcji realizowany jest w ramach Grupy Kapitałowej Lubawa. Przykładem produktu w całości realizowanego wewnątrz Grupy może być parasol reklamowy, który stanowi niemal 60% udział w sprzedaży Spółki. I tak stelaże parasoli, poszycia parasoli, podstawy stalowe i betonowe są w całości produkowane przez Litex Promo. Zadrukowaną tkaninę na poszycia zapewnia Miranda, z kolei Effect- System wykonuje dla spółek Grupy matryce drukarskie oraz świadczy usługi malowania proszkowego. Spółka świadcząca usługi sitodruku oraz malowania proszkowego dynamicznie rozwija także sprzedaż tkanin drukowanych oraz gotowych produktów reklamy outdoorowej dla klientów zewnętrznych - zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

 
PARTNERZY