Misja gospodarcza do Iranu

Email Drukuj PDF

Teheran,Qazvin - 3-6 marca 2017 r.

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Ministerstwem Rozwoju, Ambasadą RP w Teheranie, Ambasadą Iranu w Polsce oraz Irańską Izbą Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa oraz Polsko-Irańską Izbą Gospodarczą organizuje w terminie 3 - 6 marca 2017 r. Misję Gospodarczą do Iranu. Misja jest kontynuacją wydarzeń promocyjnych, które KIG organizuje cyklicznie w Iranie i w Polsce w ramach programu Go IRAN z udziałem irańkich partnerów, w tym Irańskiej Izby Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa oraz irańkich regionalnych izb gospodarczych.

W programie pobytu misji w Iranie zaplanowane są dwa Fora Gospodarcze w Teheranie i w Qazvin, prężnym ośrodku przemysłowym w północnej części kraju oraz spotkania b2b miedzy polskimi a irańskimi przedsiębiorcami. Celem misji jest umożliwienie przedsiębiorcom polskim nawiązania kontaktów z partnerami irańskimi oraz ułatwienie dostępu do rynku, który z powodu zniesienia międzynarodowych sankcji stwarza nowe szanse dla naszych firm.

Iran ma szczególne znaczenie dla Polski - jest głównym partnerem gospodarczym w regionie Bliskiego Wschodu, a także jednym z najbardziej stabilnych i bezpiecznych krajów w tym regionie. Iran jest również krajem tranzytowym - leży na przecięciu szlaków handlowych z Zatoką Perską, Morzem Kaspijskim, ale też w kierunku wschodnim ? z Indiami i Chinami, dzięki czemu kraj może się stać "hubem" dla polskich towarów na inne rynki, Zniesienie sankcji gospodarczych w styczniu 2016 r. w stosunku do Iranu zmieniło całkowicie pozycję strategiczną tego kraju i stworzyło nowe możliwości współpracy polskich przedsiębiorców z ich potencjalnymi partnerami.Iran postrzegany jest aktualnie jako atrakcyjny partner biznesowy w skali globalnej.

Wymiana handlowa Polski z Iranem kształtuje się poniżej poziomu odpowiadającego potencjałowi obu państw, jednakże w ostatnich dwu latach znacznie zwiększyły się wzajemne obroty handlowe pomiędzy obydwu krajami, m. in. dzięki importowi ropy naftowej.
Wstępne dane za 10 miesięcy 2016 wskazują na istotny wzrost w obrotach - pond dwu i pół-krotny, w tym eksport o 80 % a import 420% (import ropy naftowej wartości ok. 100 mln USD miał tu szczególny udział).

Zapraszamy do udziału w Misji Gospodarczej do Iranu. Będzie to okazja do nawiązania nowych kontaktów i przeprowadzenia indywidualnych rozmów handlowych z przedstawicielami irańskich firm zainteresowanych współpracą gospodarczą z przedsiębiorstwami z Polski.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt:
Maria Nowakowska, tel.: 22 6309783, fax: 22 8284199, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Agnieszka Salamończyk, tel: 22 6309773, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Elżbieta Wojtas, tel 22 6309752, email : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
PARTNERZY