Wizyta przędsiębiorców w szpitalu

Email Drukuj PDF

- Często to my samorządowcy jesteśmy gośćmi w Państwa firmach i możemy śledzić to, co najciekawszego się w nich dzieje. Dziś cieszę się, że przyjęliście nasze zaproszenie i jako pierwsi będziecie mogli poznać inwestycję pięćdziesięciolecia. Tak nazywamy budowę skrzydła, bo jest to największą po wybudowania szpitala inwestycja - powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

Nowe skrzydło to ponad 3 tys. metrów kwadratowych, które stworzyły możliwość rozwoju i doskonalenia gospodarki zasobami ostrowskiego szpitala. Jako pierwszy do nowych pomieszczeń przeniesiony zostanie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, z przestronną salą nadzoru, izolatkami oraz pełnym zapleczem technicznym i medycznym. Do dyspozycji pacjentów będzie 12 łóżek.

Przedsiębiorcy zapoznali się także z planami zagospodarowania pozostałej części inwestycji. Na 1. piętro przeniesiony zostanie oddział Chirurgii Dziecięcej oraz utworzone zostanie Wielkopolskie Centrum Oparzeń. W przyziemiu planowane jest powstanie centralnej sterylizatorni, a na najwyższym piętrze blok operacyjny z pięcioma salami.

Podczas spotkania starosta ostrowski Paweł Rajski podziękował p. Zenonowi Michasiowi, wieloletniemu Prezesowi Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej LAZUR, za wiele lat zaangażowania w różnorodne przedsięwzięcia realizowane na terenie Powiatu Ostrowskiego.

 
















PARTNERZY