Centrum Kształcenia Praktycznego w Ostrowie Wlkp.

Email Drukuj PDF

6 września b.r. miało miejsce otwarcie Centrum Kształcenia Praktycznego, największej inwestycji oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim zlokalizowanej przy ulicy Wojska Polskiego. Placówka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy, który potrzebuje specjalistów różnych branż.

W uroczystości tej, na zaproszenie Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego i Prezesa Izby Przemysłowo - Handlowej Południowej Wielkopolski Tomasza Adamka, udział wzięli przedsiębiorcy - członkowie i sympatycy naszej Izby.

- " W Centrum Kształcenia Praktycznego odbywać się będą zajęcia dydaktyczne, praktyczne, zawodowe dla uczniów trzech ostrowskich zespołów szkół zawodowych prowadzonych przez Powiat Ostrowski. Do celów edukacyjnych wykorzystany został także dach obiektu, na którym zlokalizowano instalacje do fotowoltaiki. W wyniku realizacji przedsięwzięcia powstało 10 nowych pracowni do kształcenia zawodowego w specjalnościach: obróbki skrawaniem, budowlano-instalacyjna, projektowania i programowania komputerowego, energetyki odnawialnej i mechatroniki, pracownia obróbki ręcznej, szkoleń BHP, chłodnictwa i mechatroniki, elektrotechniki, elektroniki i elektroenergetyki, pojazdów motocyklowych oraz spawalnicza." - powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Po przedstawieniu idei powstania i działalności placówki, Starosta ostrowski oprowadził gości po obiekcie. Zaprezentował przedsiębiorcom poszczególne pracownie i ich wyposażenie, z których już dziś korzystać mogą uczniowie oraz nauczyciele.

 

.

 
PARTNERZY