Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

Umorzenia Tarczy 1.0

Jak informuje KPRM, przedsiębiorcy, którzy otrzymali subwencje finansowe w ramach Tarczy finansowej 1.0, nie będą musieli spłacać zobowiązań

czytaj więcej

Konkurs "Przemysł 4.0"

Konkurs, w którym maksymalna kwota grantu to równowartość 800 tys., adresowany jest do MŚP, którzy prowadzą działalność produkcyjną na terenie RP

czytaj więcej

ESG coraz ważniejsze dla inwestorów

Dbałość firmy o środowisko i kwestie społeczne, mają coraz większe znaczenie w decyzjach inwestycyjnych

czytaj więcej

Rozpoczęcie procesu umorzeń Tarczy Finansowej 1.0

Przedsiębiorcy, którzy otrzymali subwencje finansowe w ramach Tarczy finansowej 1.0, nie będą musieli spłacać zobowiązań. Jak poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, proces umarzania 7 mld zł długów rozpocznie się po 29 kwietnia 2021 roku.

Informujemy, że firmy, których działalność jest wykonywana w jednym lub więcej z 54 kodów PKD będą mogły po spełnieniu warunków formalnych skorzystać z 100% umorzenia subwencji.

Pierwsza Tarcza finansowa objęła przedsiębiorstwa z kilkunastu branż, działających na podstawie ponad 50 kodów PKD. Pierwotnie firmy miały zwracać co najmniej 25 proc. przyznanych środków, które otrzymały z budżetu państwa wiosną ubiegłego roku.

Jednocześnie informujemy, że od 15 kwietnia PFR rozpocznie codzienne otwarte szkolenia online dla przedsiębiorców dotyczących zasad rozliczania i umarzania Tarczy Finansowej PFR 1.0.
 
Informacje na temat zapisów i terminów szkoleń dostępne są na  stronie internetowej.

 

Źródło: Polski Fundusz Rozwoju