Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

Kredyt ekologiczny

Ruszają bezzwrotne dotacje na poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw z całej Polski.

czytaj więcej

Wsparcie transformacji cyfrowej

Europejskie Centra Innowacji Cyfrowych to wsparcie dla MŚP w zakresie wdrażania najnowszych rozwiązań cyfrowych.

czytaj więcej

Przewodnik po naborach w PARP

Dostępne programy oferują wsparcie m.in. w zakresie rozwoju kompetencji w obszarze zielonej ekonomii oraz innowacyjności.

czytaj więcej

Właśnie rozpoczął się nabór wniosków do programu, wspierającego rozwój oraz umiędzynarodowienie polskich przedsiębiorstw. Konkurs organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), stanowi istotne wsparcie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), umożliwiając im zdobycie funduszy na zwiększenie konkurencyjności na rynku. „Granty na Eurogranty” realizowane są z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG).

Czytaj więcej...

Z szacunków Międzynarodowego Funduszu Walutowego wynika, że rozwój sztucznej inteligencji (AI) może zmniejszyć liczbę miejsc pracy nawet o 40%. Zmiany te najbardziej dotkną pracowników umysłowych. Są jednak pewne zawody, których sztuczna inteligencja nie będzie w stanie zastąpić. Kto nie musi się martwić o swoje miejsce pracy?

Czytaj więcej...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości sukcesywnie publikowała raporty dla siedemnastu sektorów polskiej gospodarki. Celem Branżowych Bilansów Kapitału Ludzkiego było uchwycenie kierunków rozwoju poszczególnych branż oraz czynników, jakie je kształtują, a także konsekwencji kadrowych i kompetencyjnych wynikających z zachodzących zmian. Efektem przeprowadzonych analiz jest ekspertyza pn. „Perspektywy rozwoju dla siedemnastu branż polskiej gospodarki”, w której rysują się możliwe scenariusze rozwoju oraz wskazywane są warunki krytyczne dla ich realizacji.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w Ostrowskim Biegu Biznesu, którego jednym ze współorganizatorów jest nasza Izba. Bieg odbędzie się 25 maja 2024 roku na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Start godzina 10.00. Zachęcamy do zgłaszania drużyn firmowych reprezentujących Wasze przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej...

W 2023 r. obsłużono ponad 80 tys. incydentów cyberbezpieczeństwa (wzrost o ponad 100% r/r). Wzrastała aktywność grup prowadzących nielegalne działania w świecie cyfrowym, począwszy od haktywistów, przez grupy cyberprzestępcze o charakterze zarobkowym, po grupy powiązane z innymi państwami lub wręcz bezpośrednio działające w ramach instytucji państw-adwersarzy (APT) – wynika z Raportu Pełnomocnika Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, który po raz pierwszy został zaprezentowany publicznie.

Czytaj więcej...

We wtorek Parlament przyjął dyrektywę o prawie konsumentów do naprawy. Nowe przepisy wprowadzają prawo pozwalające zmniejszyć ilość odpadów i wzmocnić sektor napraw, aby można było łatwiej i taniej reperować towary.  Przepisy dyrektywy nakładają na producentów obowiązek naprawy towarów. Mają też zachęcać konsumentów, by wybierali naprawę towarów, przez co wydłuży się ich cykl życia.

Czytaj więcej...