V Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości

Email Drukuj PDF

"Edukacja dla biznesu?" - to hasło przyświecające tegorocznej V. już edycji Regionalnych Targów Biznesu i Przedsiębiorczości, inicjatywie kierowanej przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz przedsiębiorców.

Ideą imprezy jest promocja lokalnego biznesu oraz wzmacnianie relacji pomiędzy sektorem gospodarczym a młodzieżą szkół średnich.

Podczas Targów wręczona została Nagroda ORŁA BIZNESU POWIATU OSTROWSKIEGO, która jest wyróżnieniem przyznawanym przez Izbę Przemysłowo - Handlową Południowej Wielkopolski, najwyżej raz w roku, jednej firmie, w jednej określonej kategorii. Firmie wyróżniającej się, wyznaczającej dobre standardy w biznesie, charakteryzującej się solidnością i rzetelnością. Patronem Nagrody oraz jej Fundatorem jest Starosta Ostrowski p. Paweł Rajski.

W tym roku firmy wyłaniane i oceniane były wg.  kryterium  zgodnego z hasłem tegorocznych Targów. Wyróżnieni oceniani byli za zaangażowanie w edukację zawodową młodzieży i wkład w doskonalenie systemu nauki zawodu.

Firmami nominowanymi do Nagrody były: DGCS SA, LITEX PROMO Sp. z o.o., Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowie Wielkopolskim, OVB Marta Fedorowska, WEST FROST Sp. z o.o.

Laureatem Nagrody ORZEŁ BIZNESU POWIATU OSTROWSKIEGO 2018 została firma LITEX PROMO Sp. z o.o. z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim.

Na uczestników Targów, oprócz możliwości zwiedzania stoisk wystawców, czekały ciekawe szkolenia adresowane dla uczniów, a także dla przedsiębiorców. Szczególnie atrakcyjną ofertę dla młodzieży przygotowało Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, w formie "gry targowej", podczas której można było poszerzyć swoją wiedzę o lokalnych przedsiębiorstwach oraz wygrać atrakcyjne nagrody (m.in. smartwatche).

 
PARTNERZY