Izba Przemysłowo-Handlowa Południowej Wielkopolski

biuro@iphpw.pl

(62) 735 67 49

Polskie MŚP a ekoinnowacje

Jak motor napędowy polskiej gospodarki prezentuje się w kontekście aktywności prośrodowiskowej?

czytaj więcej

Nowe rozporządzenie maszynowe

Jakie są powody przyjęcia nowego aktu prawnego i zastąpienie dyrektywy z 2009 r.?

czytaj więcej

Aktualne nabory w PARP

Zapoznaj się z aktualnymi naborami PARP w ramach Funduszy Europejskich skierowanych do przedsiębiorców

czytaj więcej

Zacznij z biznesem od nowa z pomocą funduszy europejskich

Mimo, że pandemia wciąż nie daje o sobie zapomnieć, nie warto zwlekać z realizacją planów o własnym biznesie, nawet jeśli poprzednie się nie powiodły. Pomoże ci w tym program „Nowy Start” finansowany z Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Wsparcie ze środków unijnych pokrywa 100 proc. kosztów udziału.

 

Dzięki programowi koordynowanemu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości przedsiębiorcy, którzy chcieliby wrócić do prowadzenia biznesu mają szansę skorzystać z oferty szkoleniowo-doradczej szytej na miarę. Dofinansowanie wynosi 100 proc., a wsparcie obejmuje między innymi na weryfikację przyczyn wcześniejszej porażki, rozwój kompetencji niezbędnych do prowadzenia firmy czy uzupełnienie braków kompetencyjnych pracowników. Udział w programie stwarza też szansę, żeby dostosować model biznesowy do zmieniających się warunków rynkowych i konkurencji.

Wsparcie dobrane do indywidualnych potrzeb

Program umożliwia skorzystanie z indywidualnie dobranych szkoleń i warsztatów (dostępnych także w formule on-line) oraz, co ważne z doradztwa ekspertów. Możliwość profesjonalnego wsparcia, przeanalizowania swojej sytuacji z ekspertem czy skorzystania z wiedzy i doświadczeń innych motywuje i pozwala uwierzyć w siebie przy kolejnych projektach biznesowych.

 – Przedsiębiorcy, którzy już raz sparzyli się w biznesie, mają zupełnie inne potrzeby niż ci, którzy wchodzą na rynek po raz pierwszy. Nie potrzebują uczyć się podstaw, ale zrozumieć swoje wcześniejsze błędy. Szkolenia i doradztwo pomogą im uniknąć błędów, które popełnili wcześniej. Dzięki temu projektowi niepowodzenia uda się przekuć w sukces  – mówi Sylwia Staniszewska z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP.

Dla kogo?

W praktyce w „Nowym starcie” mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej w ciągu 24 miesięcy i ponownie podjęli się prowadzenia firmy w okresie 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu. Do projektu mogą zgłaszać się zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak i wspólnicy spółek prawa handlowego.

Do tej pory w programie wzięli udział mikroprzedsiębiorcy z województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Wybierz swój program

Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do jednego z projektów realizowanych przez operatorów wyłonionych przez PARP w konkursie. Kontakty do nich znajdują się na podstronie działania w portalu PARP.

Znajdź operatora w swoim regionie

 „Nowy start” to działanie realizowane w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Na jego realizację przewidziano budżet w wysokości 15 mln zł.

 

Źródło: PARP