Celem projektu „Zagraniczne zamówienia publiczne w Twojej firmie” jest zwiększenie wiedzy z zakresu zagranicznych zamówień publicznych lub zamówień publicznych organizacji międzynarodowych wśród 250 mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru całej Polski, zainteresowanych udziałem w zagranicznych zamówieniach publicznych lub zamówieniach organizacji międzynarodowych.
Realizowany przez Wielkopolską Grupę Prawniczą Kozłowski, Maźwa, Sendrowski i Wspólnicy sp. k. projekt, kierowany jest do tych przedsiębiorstw, którym zależy na rozwoju i zwiększeniu zysków swojej działalności poprzez udział w zagranicznych zamówieniach publicznych. Kancelaria zapewnia nie tylko pomoc prawną, ale również szkolenia, dzięki którym przedsiębiorcy zdobędą niezbędną wiedzę o wybranych rynkach zamówień publicznych. Projekt współfinansowany jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
5 sierpnia 2021 br. w godz. 9:00-14:30 odbędzie się kolejne szkolenie w ramach projektu skierowane do firm z sektora MMŚP. Tym razem szkolenie dotyczyć będzie zamówień publicznych w ramach NATO:
Szkolenie informacyjne z zakresu możliwości udziału polskich przedsiębiorców z sektora MMŚP w rynku zamówień publicznych NATO (online)
Według danych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii wartość tego rynku ma wynosić ok. 200 mln dolarów rocznie, jednakże największą przeszkodą dla polskich przedsiębiorców jest nieznajomość amerykańskich przepisów dotyczących zamówień publicznych. Celem szkolenia jest zapoznanie przedsiębiorców z regulacjami obowiązującymi na rynku zamówień publicznych NATO. To niesamowita okazja dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, by dzięki poznanym podczas szkolenia przepisom bez obaw brać udział w zagranicznych przetargach.
Zakres tematyczny szkolenia:
- Przepisy regulujące udzielanie zamówień publicznych w ramach NATO.
- Pozyskiwanie informacji o zamówieniach publicznych.
- Przygotowanie oferty.
- Proces oceny ofert.
- Umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Szkolenie jest w 70% dofinansowane ze środków UE (EFS), natomiast godziny doradztwa prawnego w 80%.
Źródło: PARP