Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rusza z drugą edycją cyklu konferencji dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”. Podczas konferencji przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS i wiele innych zmian dla firm, które w ostatnim czasie weszły w życie.
Cykl obejmuje 20 spotkań realizowanych na przełomie maja i czerwca w większych miastach w Polsce. Uczestnicy dowiedzą się na nich o gwarancjach jakie daje im Konstytucja Biznesu i uprawnieniach jakie przysługują im podczas kontroli.
Osoby przymierzające się do założenia firmy usłyszą z jakich ulg i uprawnień mogą skorzystać, a mali przedsiębiorcy poznają zasady korzystania z Małego ZUS-u. Wszyscy będą mogli poznać funkcjonalności Punktu Informacji Przedsiębiorcy oraz dowiedzieć się jakie sprawy można online załatwić w CEiDG, dodatkowo - jak sprawdzić wiarygodność płatniczą kontrahenta czy przyspieszyć załatwienie swojej sprawy w urzędzie.
Podczas spotkań omówione zostaną również praktyczne ułatwienia wprowadzone w Pakiecie MŚP, znaczenie regulowania sukcesji w firmach oraz korzyści płynące ze skrócenia okresu przechowywania i elektronizacji akt pracowniczych, a także o zasadach funkcjonowania Pracowniczych Planów Kapitałowych.
Przedstawiciele PARP odpowiadają ponadto na pytania związane z ofertą wsparcia polskich przedsiębiorstw z funduszy unijnych oraz usługami Centrum Rozwoju MŚP.
Partnerami strategicznymi tegorocznego cyklu są Bank Gospodarstwa Krajowego i PKO Bank Polski. Patronat medialny nad akcją objęło Polskie Radio. W akcję zaangażowały się również: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Urząd Zamówień Publicznych, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu.
Szczegółowy harmonogram spotkań oraz informacje na temat konferencji i zmian dla firm można znaleźć na stronie: www.prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl
Źródło: PARP